اخبار و اطلاعیه ها

شناسه : 14311568


با سلام و عرض ادب مقدم پرخیر و برکت ریاست محترم جمهوری و هیأت همراه را به استان دارالعباده و صنعتی کارگری یزد گرامی می داریم. قبل از هرچیز از طرف جامعه کارگری استان توفیقات حضرتعالی و تیم مذاکره کننده هسته ای و دستیابی به اهداف مهم در سطح بین المللی و سیاست خارجی را تبریک عرض نموده موفقیت روز افزون مسئولین و دولتمردان محترم بویژه وزیر محترم تعاون ، کار و رفاه اجتماعی را از خداوند متعال مسئلت می نماییم.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض ادب مقدم پرخیر و برکت ریاست محترم جمهوری و هیأت همراه را به استان دارالعباده و صنعتی کارگری یزد گرامی می داریم. قبل از هرچیز از طرف جامعه کارگری استان توفیقات حضرتعالی و تیم مذاکره کننده هسته ای و دستیابی به اهداف مهم در سطح بین المللی و سیاست خارجی را تبریک عرض نموده موفقیت روز افزون مسئولین و دولتمردان محترم بویژه وزیر محترم تعاون ، کار و رفاه اجتماعی را از خداوند متعال مسئلت می نماییم.بسیار خرسندیم که در آستانه سال نو این توفیق برای استان حاصل شد که حضرتعالی از نزدیک با پتانسیل های موجود در استان که توسعه سرمایه گذاری و رونق اقتصادی را در پی خواهد داشت آشنا ، و البته رفع مشکلات موجود و فراروی صنعت و کارگران استان را در دستور کار دولتمردان محترم قرار داده و ارائه طریق فرمائید. جناب آقای رئیس جمهور، جامعه کارگری با توجه به دیدگاه جنابعالی و تشریح برنامه های انتخاباتی سال 1392 با قدرت و استقلال فکری و انقلابی در صحنه انتخابات حاضر و با امید به آینده ، حماسه کم نظیری را رقم زد که حاصل این حماسه، انتخاب حضرتعالی به عنوان رئیس دولت اعتدال بود .جناب آقای دکتر روحانی، جامعه کارگری استان بنا ندارد فرصت دیدار را با تشریح مشکلاتی که در طی سالهای اخیر با آن مواجه شده است از دست بدهد، لیکن بر این باور است که بازگو کردن مشکلات نیز تسکینی بر آلام این قشر عظیم خواهد بود.جنابعالی مستحضر می باشید که استان یزد یکی از قطبهای صنعتی کشور می باشد که متأسفانه با مدیریت دولت گذشته، صنایع کوچک و بزرگ این استان پهناور با مشکل روبرو گردیده که البته مشکل حاصل از رکود اقتصادی درمعیشت قشر شریف کارگر تأثیر بسیار زیادی داشته است. جناب آقای رئیس جمهور، واردات بی رویه و رکود صنعت ضربات شدیدی بر پیکره جامعه کارگری وارد نموده و تاکنون راههای مختلف و متفاوتی که اثرات مخرب آن صرفاً بر این قشر وارد شده است، مثل خروج کارگاههای دارای 10 نفر کارگر و کمتر از بعضی مواد قانون کار، ترویج و گسترش قراردادهای موقت کار در مشاغل مستمر، اصلاح بعضی از مواد قانون کار، ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و خارج نمودن کارگران از شمول قانون کار، طرح استاد شاگردی و... برای به اصطلاح خروج از بحران اقتصادی مورد آزمایش قرار گرفته که نه تنها گره ای از مشکل اقتصادی باز نشده بلکه روز به روز با بحرانهای جدیدتری روبرو شدیم که معضلات آن بر کسی پوشیده نیست. جناب آقای دکتر روحانی، جامعه کارگری اقدامات حضرتعالی را به عنوان رئیس دولت تدبیر و امید مورد تقدیر قرار داده، با غنیمت شمردن فرصت پیش آمده، گوشه ای از مشکلات خود را به اختصار معروض می دارد. مورد انتظار است دستور مساعدت حضرتعالی توجه مسئولین محترم را به حل مشکل این قشر نجیب و کم توقع معطوف دارد.

 1- قراردادهای موقت کار در مشاغل مستمر، امنیت شغلی کارگران را مورد تعرض قرار داده است. در این زمینه تفکیک مشاغل مستمر از موقت موضوع تبصره یک ماده 7 قانون کار که جزئی از وظایف وزارت محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی بوده و تا کنون به آن توجه نشده است راهگشا می باشد.

2- با توجه به عدم اجرای کامل مفاد ماده 41 قانون کار، در حال حاضر حداقل حقوق کارگران بسیار کمتر از خط فقر و سبد هزینه خانوار می باشد. جامعه کارگری در اکثر سالهای جنگ تحمیلی و دوران سازندگی از افزایش حقوق محروم بوده که هر سال به طریقی عقب ماندگی آن جبران نشده است مضافاً اینکه بیشترین تأثیر رکود اقتصادی سالهای اخیر در دستمزد کارگران وارد، و این عقب ماندگی را مضاعف نموده است. استدعا داریم مساعدت خیرخواهانه حضرتعالی در مصوبات شورای عالی کار برای سال 95، دستمزد واقعی کارگران را حداقل تا رسیدن به خط فقر ارتقاء بخشد.

3-علی رغم وجود قانون الزام و سیستم ارجاع سازمان تأمین اجتماعی مصوب 1368/8/21 مجلس شورای اسلامی، عدم اجرای قانون فوق هزینه های سرسام آور درمان را به بیمه شدگان تحمیل و موجب گردیده بیمه شدگان هزینه های مضاعفی را برای درمان پرداخت نمایند. دستور احیاء و اجرای قانون معطل مانده الزام و سیستم ارجاع و تقویت بنیه اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی می تواند تا حد قابل توجهی هزینه های درمانی این قشر عظیم را کاهش دهد.

4- درصد بالایی از بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از حداقل مستمری برخوردار می باشند، که فقر مالی و اقتصادی، زندگی شرافتمندانه این قشر با تجربه را در معرض خطر جدی قرارداده است . از آنجایی که سالهاست همسان سازی حقوق این عزیزان همچون بازنشستگان محترم کشوری و لشکری مورد تقاضا بوده، تا کنون این خواسته به طور کامل تحقق نیافته است. مورد انتظار است، ریاست محترم جمهور با دستور عاجل این خواسته به حق را محقق و مستمری بازنشستگان را حداقل تا رسیدن به خط فقر مورد توجه قراردهند. انشاا... درپایان موفقیت و سر بلندی حضرتعالی و دولت مردان محترم را در راه رسیدن به اهداف عالیه ازخداوند متعال مسئلت می نمایم.              

ومن الله التوفیق

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.