اخبار و اطلاعیه ها

شناسه : 22592871


محضر مبارک اعضای محترم مجمع نمایندگان مردم شریف استان یزد در مجلس شورای اسلامی با سلام و احترام. و عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی به استحضار می رساند: سازمان تامین اجتماعی نهادی عمومی و غیر دولتی و اموال این سازمان متعلق به حدود چهل و دو میلیون نفر بیمه شده ی اصلی و تبعی می باشد که صاحبان این سرمایه عظیم ( بیمه شدگان ) تا کنون متحمل خسارات فراوانی از سوی دولتها بویژه دولت گذشته شده که میهمانان نا خوانده ای را بر سر این سفره آورده اند.

                                                               « بسمه تعالی »                                                          تاریخ: 96/11/12

 

محضر مبارک اعضای محترم مجمع نمایندگان مردم شریف استان یزد در مجلس شورای اسلامی                                                         

با سلام و احترام. و عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی به استحضار می رساند:

 سازمان تامین اجتماعی نهادی عمومی و غیر دولتی و اموال این سازمان متعلق به حدود چهل و دو میلیون نفر بیمه شده ی اصلی و تبعی می باشد که صاحبان این سرمایه عظیم ( بیمه شدگان ) تا کنون متحمل خسارات فراوانی از سوی دولتها بویژه دولت گذشته شده که میهمانان نا خوانده ای را بر سر این سفره آورده اند.

 آمار و ارقام منابع و مصارف این سازمان نشان از جمعیت بالا، و در عین حال محق به خدمت رسانی در بخشهای معیشت و سلامت به ویژه درمان می باشد،که متاسفانه  رکود صنایع و افت قابل توجه بیمه پردازان به عنوان منابع، و همچنین پرداخت مقرری بیکاری حاصل از رکود و مستمری بازنشستگی به عنوان مصارف مورد تعهد، این سازمان بین النسلی را با تهدید جدی روبرو نموده و استمرار چنین وضعیتی عواقب جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

 در چنین اوضاعی برخی تعهدات جدید و بی تدبیرانه از جمله هزینه های غیر مربوط طرح تحول سلامت مزید بر علت شده، وضعیت هزینه های درمان این سازمان را به شکل چشمگیر و معنی داری افزایش داده و همین امر موجب گردیده که طی سالهای نه چندان دور سازمان در تنگنای نقدینگی قرار گیرد و نتواند تعهدات خود را به موقع در ارتباط با جامعه هدف جامه عمل بپوشاند.

نظر به بودجه پیشنهادی سال 1397 دولت، و گنجاندن بند « ز » تبصره « 7 » بودجه مذکور در خصوص موظف کردن مدیریت این سازمان برای باز کردن حسابی به نام درمان در خزانه داری کل، بار سنگین دیگری است که متاسفانه با جدیت تمام وزیر بهداشت و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در همان نهاد قانونگذاری که ماده 12 قانون برنامه ششم توسعه را در جهت مکلف شدن دولت به پرداخت بدهیهای کلان خود به سازمان به تصویب رسانده اند، بر سازمان تحمیل می گردد که نه تنها در دراز مدت، بلکه در آینده نزدیک می تواند تبعات منفی را در ابعاد وسیع اجتماعی، اقتصادی و حتی امنیتی را در کشور ایجاد نماید.

فلذا مورد انتظار است حضراتعالی به عنوان نمایندگان مردم استان که بیش از دو سوم آن را بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی تشکیل می دهند، موارد ذیل را مد نظر قرار داده، تلاش مضاعف خود را در جهت ایفای نقش اساسی و توجه به خواسته بحق موکلین خود بکار گیرید:

1-    با قاطعیت تمام حذف بند « ز » تبصره 7 بودجه پیشنهادی دولت را در دستور کار قرار داده، اقدامات و رایزنیهای لازم را برای بدست آوردن رای نمایندگان مجلس نسبت به حذف بند مذکور معمول فرمایید، تا با رفع این خطر بالقوه از سازمان تامین اجتماعی و منابع آن، یکپارچگی مدیریت منابع و مصارف سازمان
حفظ گردد.

2-    هزینه های مازاد طرح تحول سلامت به استناد ماده 71 قانون احکام واقعی برنامه ششم توسعه، به هیچ وجه در تعهد سازمان نمی باشد و دولت به استناد همین ماده همانطور که به سازمان بیمه سلامت بابت پوشش هزینه مشمولین این سازمان پرداخت کرده است، به سازمان تامین اجتماعی نیز پرداخت نماید.

3-    ردیف اختصاصی سهم جاری تعهدات دولت در سال 1397 نزدیک به 290000 میلیار ریال، بعلاوه منابع تبصره ماده 12 برنامه ششم توسعه بالغ بر 145000 میلیارد ریال بر مبنای صورتهای مالی حسابرسی شده سازمان در سال 1394 می باشد. مورد انتظار است نمایندگان محترم مجلس به طور مشخص مبالغ مذکور را در ردیفهای بودجه لحاظ نمایند.

4-   در حال حاضر جامعه کارگری اعم از شاغل و بازنشسته از نظر معیشت در تنگنای اقتصادی و زیر خط فقر قرار گرفته اند. از سویی مذاکرات شورای عالی کار به خاطر عدم رعایت تورم واقعی در تعیین دستمزد تا کنون نتوانسته است کارگران را به خط اعتدال هزینه و دستمزد نزدیک نماید، و از سوی دیگر بدهی کلان دولت به سازمان تامین اجتماعی  موجب گردیده سازمان مذکور نتواند تعهدات خود را نسبت به بیمه شدگان بویژه همسان سازی مستمریهای بازنشستگی و تامین معیشت و درمان آنان به انجام برساند. فلذا ضروری است نتیجه مذاکرات شورای عالی کار در سال 96 به گونه ای باشد که بر خلاف سالهای گذشته و افزایش درصدی دستمزد، کارگران را به سبد معیشت به روز شده سال گذشته نزدیک کند. همچنین الزام دولت به رعایت مفاد قانون برنامه ششم توسعه در خصوص پرداخت بدهی خود، و قوت بخشیدن به بنیه اقتصادی سازمان می تواند موجبات همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را فراهم آورد. از نمایندگان محترم انتظار می رود با جدیت در پیگیری خواسته های بحق جامعه کارگری، بویژه در مخالفت با بند « ز » تبصره 7 بودجه سال 1397 ، همچون گذشته اعتماد جامعه کارگری کشور را نسبت به خود استمرار بخشند . انشاا...

ومن ا...التوفیق .

 تشکلات کارگری استان یزد.

              علی محمد دهقانی                                                                                                 رضا باهنر                                                                                                                     

    دبیر اجرایی خانه کارگر استان یزد                                                             رئیس کانون هماهنگی شورا های اسلامی کار استان یزد  

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

                                                                                   

                حمید رضا ماندگاری                                                                    ابوالقاسم میرحسینی زاده              

      رئیس مجمع نمایندگان کارگران  استان یزد                         رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان یزد

 

          

 

اصغر علمدار

رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی استان یزد

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.